+420 608 822 828
info@stoneelements.cz

Materiál

Větrané fasády z keramických materiálů patří k dlouhodobě nejudržitelnějším variantám u Vašeho domu. 

Lapitec

Lapitec® je inovativní slinutý kámen, „full body“, vytvořený ve velkých listech, které v sobě spojuje estetický vzhled s velkými rozměry a velmi vysokých fyzikálních a mechanických vlastností, a to spojením technického potenciálu porcelánu s konzistencí, zpracovatelností, elegancí a přirozeností typických pro přírodní kámen.

Lapitec® je největší povrch slinutého kamene dostupný na trhu. Vyrábí se v deskách s rozměrem XXL, v tloušťkách kalibrovaných na 12, 20 nebo 30 mm.

Tloušťky 12 a 20 mm zaručují rozměr desek 3365×1500 mm (5,05 m2), zatímco 30 mm zaručuje rozměr desek 1460×3365 mm (4,91 m2).

Je univerzální
Lapitec® může být přeměněn na nejrůznější výrobky pro konstrukci a nábytek a v rozměrech, které požaduje projektant. je možné jej použít pro celou řadu aplikací: od obkladu vnitřních a venkovních stěn podlah, přes koupelny, kuchyně až po odvětrané fasády.

Je čistý
Povrch Lapitec® je zcela bez pórovitosti, neabsorbuje, neznečistí, je odolný vůči bakteriím ve všech formách. Kromě toho je lze snadno čistit horkou vodou a jarem.

Je to věčné
Lapitec® je neporušitelný produkt který nezmění čas ani povětrnostní vlivy. Odolnost vůči kyselinám, zásadám a rozpouštědlům vůči nárazu a proti oděru, nehořlavý, zároveň naprosto odolný vůči ÚV záření a mrazu. Navíc je zcela anti-graffiti.

Je to přirozené
Lapitec® je vyráběn s ohledem na životní prostředí a spotřebitele, protože neobsahuje pryskyřice, neobsahuje ropné deriváty a je naprosto antibakteriální.

MOSA

Udržitelná keramická fasádní opláštění

Keramické fasádní obklady mohou být použity v široké škále projektů. Spolu s větranými fasádními systémy podporovanými společností Mosa jsou keramické dlaždice ideálním řešením jak pro nové, tak pro rekonstruované budovy.

Větrané fasády

Větraná fasáda je konstrukce vnější stěny sestávající z několika vrstev s vzduchovou dutinou mezi vnějším pláštěm a izolací. Větrané fasády mají následující technické výhody:

  • Odolnost vůči povětrnostním vlivům
  • Přírodní větrání.
  • Izolace, řízení nákladů na energie a klima.
  • Vyměnitelné a lze je zcela demontovat.

Výhody keramického obložení fasády

  • Odolná proti povětrnostním vlivům, odolná vůči UV záření, rychle barevná.
  • Nehořlavý.
  • Pevný a odolný proti poškrábání.
  • Nízká údržba.
  • Přírodní suroviny, recyklovatelné.


Přírodní Kámen

Přírodní kámen ať je to žula nebo mramor, je vždy výjimečný svojí jedinečností a individualitou. Mezi těmito materiály nenaleznete nikdy 2 stejné desky, které by si odpovídali natolik, aby si kdokoliv pomyslel, že je to modifikované lidským faktorem. Dá se velmi dobře použít do jakéhokoliv interiéru, nevyjímaje i komerční prostory, ať je to na dlažbu, luxusní schodiště, kuchyně, obložení recepce, zdí, fasády, koupelny a v podstatě cokoliv, co si jen dokážete vymyslet. Svojí jedinečností vždy bude No1. v kamenných deskách. u tohoto materiálu vždy doporučujeme osobní schůzku, při které si zvolíte desky, ze kterých se bude daná zakázka vyrábět.